منتخب سردبیر:
سوالات رایج:

آیا با تمرینات هوازی، حجم عضلات کاهش می‌یابد؟

ورزش‌های هوازی به مسیرهای ساخت عضله کمک خواهند نمود. ممکن است با انجام بیش‌ازحد ورزش‌های هوازی، حجم عضلانی خود را از دست بدهید، اما احتمال آن بسیار ناچیز است. ورزش‌های هوازی با توسعه مسیرهای تغذیه‌کننده عضلات، می‌توانند به بهبود رشد عضلانی و ریکاوری کمک کنند. کاهش عضله بیشتر از آ‌ن‌که به ورزش‌های هوازی مربوط باشد، به رژیم غذایی نامناسب برمی‌گردد.

چه وزنه‌ای مناسب من است؟

با توجه به تعداد ست و تکرار در هر حرکت، وزنه‌ای را انتخاب کنید که حداکثر توان شما را به کار گیرد. وزنه‌ی انتخاب‌شده باید به شما اجازه‌ی انجام صحیح حرکت با تمام تکرار آن را بدهد. همچنین بیش‌ازحد سبک نباشد؛ که حین تمرین فشاری احساس نکنید.

آیا درد بین تمرین خطرناک است؟

اگر درد بین تمرین در مفاصل و تاندون‌های شماست به پزشک مراجعه کنید. درصورتی‌که درد را در عضلات، حین تمرین و بعد آن احساس می‌کنید، با دوش آب گرم بهبود پیدا خواهید کرد.

اولویت اصلی در افزایش و کاهش وزن چیست؟

افزایش کالری غذایی، مصرف بیشتر کربوهیدرات و پروتئین به همراه تمرینات ورزشی منجر به افزایش وزن می‌شود. کاهش میزان کالری مصرفی به همراه ورزش در کاهش وزن به شما کمک می‌کند.

به نظر پیشرفت نکرده‌ام، باید چه کنم؟

معمولاً هر ۴ تا ۵ هفته یک‌بار برنامه خود را تغییر دهید. رژیم غذایی را به‌خوبی رعایت کرده و وعده‌ی آزاد (چیت میل) داشته باشید. قبل از شروع دوره جدید و پس از پایان آن سایز و وزن گیری داشته و عکس از بدن خود بگیرید. همچنین پشتکار و صبر در بدن‌سازی از اولویت‌های اساسی آن است.

آیا شیب تردمیل برای من مناسب است؟

اگر آسیب در مفصل زانو و کمر ندارید و عضلات چهار سرتان تقویت‌شده است، می‌توانید شیب تردمیل را کمی افزایش دهید. از تغییر ناگهانی شیب خودداری نمایید.

جدیدترین عناوین:
راهنمای جامع:
بانوان:
جدیدترین ویدئوها: