از حرکت انفجاری کاردیو (Cardio Burst) چه می‌دانید؟

مدت زمان لازم برای خواندن این مطلب: ۱ دقیقه

بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی (5 رای)

Loading...

شدت تمرینات را به‌منظور افزایش متابولیسم و تسریع چربی سوزی افزایش دهید.

به‌منظور چربی سوزی و دستیابی سریع‌‌تر به اهداف خود، شما باید شدت تمرینات را افزایش دهید تا از این طریق بدن خود را به چالش بکشید. این اقدام از طریق حرکات انفجاری کاردیو ممکن ‌‌می‌‌باشد.

به عبارت ساده‌‌تر، حرکات انفجاری کاردیو به فعالیت‌‌های کوتاه و شدید کاردیو اشاره دارد که ازجمله آن‌ها می‌‌توان به پرش یا کاردیوی شدید اشاره کرد که مابین حرکات قدرتی انجام می‌‌شوند. این روش باعث افزایش ضربان قلب و چربی سوزی شده و همچنین قدرت بازیابی دستگاه قلبی عروقی از تمرینات شدید را افزایش می‌‌دهد. ازآنجایی‌که این حرکات بین سایر تمرینات انجام می‌‌شوند، زمان مجزایی را برای انجام آن‌ها اختصاص نمی‌‌دهید.

زمانی که این نوع از حرکات کاردیو را انجام می‌‌دهید، در مدت‌زمان تعیین‌شده با بیشترین شدت مناسب برای سطح تناسب‌‌اندامتان تمرین کنید. برای مثال، اگر به‌تازگی تمرین را شروع کرده‌اید، تمرین با شدت ۶۰% مناسب می‌‌باشد، اما این در حالی است که اگر ورزشکاری حرفه‌‌ای هستید، باید با شدت ۸۰-۹۰% مناسب خواهد بود.

بعد از هر ست انفجاری کاردیو، در حدود ۶۰ ثانیه استراحت کنید تا تنفس شما به حالت عادی بازگشته و مجدداً تمرین را آغاز کنید. این روش ضربان قلب را در بالا نگه‌داشته و درنتیجه منجر به افزایش کالری‌‌های سوزانده شده و نتایج سریع‌‌تر می‌‌شود.


تالیف:

تن‌ورز (اقتباس از مقاله‌ای از سایت oxygenmag.com)

در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید. 

4 پاسخ
 1. هادی
  هادی says:

  سلام.نوع اندام من از نظر بدنسازی حالت آکتومورف استایا تمرینات کاردیو بعداز تمرین با وزنه در باشگاه برایم لازم است؟

  • واحد تولید محتوای تن ورز
   واحد تولید محتوای تن ورز says:

   سلام. دوست عزیز به دلیل درصد پائین چربی بدن شما، مخصوصا در زمان حجم شما نباید تمرینات کاردیوی زیادی داشته باشید.حداکثر میزان تمرینات هوازی مورد نیاز برای شما یک بار در هفته به مدت ۲۰ دقیقه است.

 2. بهرام
  بهرام says:

  با سلام و تشکر به زمان تمرین اشاره ای نفرموده اید فقط زمان استراحت را عنوان کرده اید یعنی زمان شدت چقد باشه ممنون

  • واحد تولید محتوای تن ورز
   واحد تولید محتوای تن ورز says:

   سلام. دوست گرامی مقدار زمان استراحت فعال و زمان شدت بستگی به آمادگی بدنی شما و نوع تمرینات کاردیو دارد. ولی شما می‌توانید به طور معمول ۱ دقیقه در زمان شدت و ۴۵ تا ۶۰ ثانیه در زمان استراحت فعال باشید.

دیدگاه ها غیر فعال است.