۳ ترفند برای کاهش چربی شکم

بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی (1 رای)

Loading...

 

کاهش چربی شکم

به‌عنوان یک مربی سلامتی و تناسب‌اندام همواره سؤالاتی نظیر “روش‌های افزایش طول عمر چیست؟”، “برای افزایش انرژی باید چه‌کاری انجام دهم؟” از من پرسیده می‌شود و یکی از سؤالاتی که بیش از سایر سؤالات با آن سروکار دارم نحوه از بین بردن چربی‌های شکمی هست. در دنیایی که تبلیغات متعددی برای زیباسازی شکم و تناسب بخشیدن به آن وجود دارد بدون شک بسیاری از افراد به دنبال دستیابی به سیکس پک می‌باشند.

اگرچه داشتن شکمی متناسب و سفت به ژنتیک افراد بستگی دارد اما بااین‌حال روش‌هایی نیز وجود دارند که منجر به‌تناسب اندام می‌گردند.

۱٫ چای سبز بنوشید.

چای سبز منجر به تقویت دستگاه ایمنی گردیده و سلول‌هایی را برای مقابله با سرطان در بدن ایجاد می‌کند. ازجمله سایر خواص این چای می‌توان به چربی سوزی اشاره کرد. اپیگالوکتشین گالات موجود در چای سبز به‌عنوان یک ماده گرمازا عمل می‌کند و این بدین معناست که فرایند چربی سوزی را تقویت می‌کند. شما باید روزانه حداقل ۷ فنجان چای سبز بنوشید تا بتوانید تأثیرات ناشی از دو تا سه کپسول مکمل چای سبز را مشاهده نمایید بنابراین توصیه می‌شود هرروز صبح از این نوع مکمل‌ها استفاده نمایید و درصورتی‌که به کافئین حساسیت دارید می‌توانید نوع بدون کافئین آن را خریداری نمایید.

۲٫ تمرینات کاردیو انجام دهید.

یکی از خبرهای خوب این است که دوران انجام کاردیو طولانی‌مدت به پایان رسیده و اکنون انجام دوره‌ای این تمرینات منجر به دستیابی به نتایج می‌گردد. تمرینات دوره‌ای شامل پرش می‌باشند و همچنین می‌توان به تمریناتی اشاره کرد که بدن را در حالت غیر هوازی قرار داده و بین آن‌ها ۲۰ الی ۳۰ ثانیه وقفه وجود دارد.

زمانی که تمرینات کاردیو را به‌صورت دوره‌ای انجام می‌دهید، اکسیژن کمتری در اختیار ماهیچه‌ها قرارگرفته و درنتیجه بدن به‌سرعت خسته می‌شود. انجام تمرینات کاردیو به مدت ۲۰ دقیقه به مدت سه روز در هفته منجر به تحریک ذخایر چربی در بدن گردیده و وزن اضافی را از بین می‌برد.

همچنین شما می‌توانید از دوچرخه ثابت یا تردمیل به مدت سه دقیقه استفاده کرده و بدن خود را برای انجام تمرینات آماده‌سازید. ۳۰ ثانیه تمرینات استقامتی و پرشی انجام داده و سپس ۹۰ ثانیه استراحت کنید. این چرخه را هشت بار به همراه دو دقیقه استراحت انجام دهید.

۳٫ چربی بیشتری مصرف کنید.

اگرچه این توصیه اندکی غیرمنطقی به نظر می‌رسد اما تحقیقات اخیر نشان می‌دهند مصرف چربی‌های اشباع‌نشده سالم نظیر نارگیل، آووکادو، روغن‌زیتون، ماهی، دانه‌ها و آجیل نه‌تنها منجر به افزایش حس سیری می‌گردند بلکه فرایند چربی سوزی را نیز تحریک می‌کنند.

مطالعات نشان می‌دهند افرادی که چربی‌های سالم مصرف می‌کنند دارای شاخص توده بدن کمتری می‌باشند. این بدین معناست که آن‌ها چربی کمتری در مقایسه با افرادی که رژیم کم‌چرب مصرف می‌کنند خواهند داشت. آن‌ها همچنین به‌راحتی می‌توانند وزن خود را کاهش دهند.

همه ما قصد داریم ظاهر و احساس خوبی داشته باشید و این امر به اندکی تلاش نیاز دارد. با پیروی از این سه روش حداقل به مدت سه ماه می‌توانید شکم لاغرتر و سفت‌تری داشته باشید. قبل از هرگونه رژیم غذایی یا تمرین با پزشک خود مشورت کنید.


اگر برای رسیدن به تناسب اندام و هدف مورد نظر خود جدی هستید، پیشنهاد ما کمک‌گرفتن از برنامه تمرینی و رژیم غذایی اختصاصی خودتان همراه با پشتیبانی کامل طی دوره است.  بهترین مربیان انجمن ورزش امریکا شما را حمایت خواهند کرد. 

برای اطلاعات بیشتر در این حوزه، می‌توانید به صفحه دریافت برنامه بدنسازی و رژیم غذایی مراجعه نمایید.


تالیف:

تن ورز (اقتباس از مقاله‌ای از سایت livestrong.com)

در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام  تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید.